fbpx

Nobalso par Dejas Balvu!

Skatītāju simpātijas Dejas balva!Nobalsot var no 1.aprīļa līdz 25.aprīlim šeit:https://www.lsm.lv/raksts/kultura/teatris-un-deja/noverte-nozimigakos-sasniegumus-deja-sacies-dejas-balvas-skatitaju-balsojums.a397801/ Esam priecīgi un pagodināti pavēstīt, ka mūsu 2019.gada dejas uzvedums…

Skatītāju simpātijas Dejas balva!
Nobalsot var no 1.aprīļa līdz 25.aprīlim šeit:
https://www.lsm.lv/raksts/kultura/teatris-un-deja/noverte-nozimigakos-sasniegumus-deja-sacies-dejas-balvas-skatitaju-balsojums.a397801/

Esam priecīgi un pagodināti pavēstīt, ka mūsu 2019.gada dejas uzvedums "Kad zeme pazūd zem kājām" ir nominēts Dejas Balvai 2019./2020. kategorijā Dejas uzvedumi bērniem un jauniešiem.
Turam īkšķus un gatavojam nākošos uzvedumus.
Vairāk par Dejas balvu un nominantiem:
https://dance.lv/pazinoti-dejas-balvas-nominanti-muza-balva-ingridai-editei-saulitei-un-haraldam-ritenbergam/

No 2019.gada uzveduma "Kad zeme zūd zem kājām" nominēta ir tieši pēdējā daļa, "Kad zemi nozog zem kājām" kurā piedalījās grupas:
vds-adulti, vds-izlase, vds-juniori, Aj-12, vijoles solo - Valters Kalniņš.
horeogrāfiju veidoja: Dārta Ģīle, Maija Tjurjapina, Baiba Iekļava, Gundega Pūtele.

No 2019.gada preses relīzes:
Kā jau tradicionāli ierasts, bagātām emocijām pilna noslēdzās Veizāna deju skolas 28. sezona, VEF kultūras pilī 18.jūnijā un šoreiz ar koncertuzvedumu “Kad zeme pazūd zem kājām”.

Jauniešiem mazefektīvi ir lasīt morāli par audzināšanu, pat ja tēmas ir ļoti piemērotas “mūsu pieaugušo” skatījumā: zagšana, nodarbību kavēšana un traucēšana, izaicinošs apģērbs, “zvaigžņu slimība”, greizsirdība u.tml.  Ja sāc audzināt un lasīt morāli, bieži tas izsauc pretreakciju un pretdarbību.

Bet Veizāna deju skolā tas izdodas lieliski, jo viņi runā kustību valodā! Un vai var būt pamācošāk un audzinošāk, ja tam jaunietim ir jāizdejo visas šīs emocijas un situācijas uz savas paša ādas un daudzas reizes: mēģinājumos veselu mēnesi, tad neskaitāmas reizes vēl horeogrāfi liek precizēt ar kādām tieši sajūtām jāiejūtas “zagļa” lomā vai pāri nodarījušā lomā. Izdzīvojot visas šīs emocijas ir lielāks efekts no “audzināšanas”, tāpēc priviliģētie ir tie, kas prot “runāt” dejas valodā un tie skatītāji, kas prot klausīties un skatīties dejas valodā.

Zeme pazūd zem kājām tādās svarīgās situācijās, kad ļoti paļaujies un kaut kas noiet greizi. Bieži, ļoti bieži, bet tā mēs iemācāmies dzīvi dzīvot. Par to nevar nolikt ieskaiti skolā vai augstskolā un cerēt, ka viss būs labi, šīs sajūtas ir jāpiedzīvo, jāizdzīvo un tad zeme atgriežas zem kājām un atkal vari dejot un dzīvot.  [E.Veizāns]

Uzvedums ir atklātā nodarbība un tas kā mēs te dzīvojam dejuskolā - VEF kvartālā. Citi bieži neredz šo procesu, bet mēs te augam un iemācamies veidot attiecības ar visu kas ir uz Zemes. 

Negaidīti pārsteidza tērpi, grimu košums un gaismu spēles, kas iepriekš Veizāna uzvedumos nebija redzēts. Kā noskaidrojās, ka pirmo reizi speciāli tika piesaistīts stilists un tērpu konsultants – Ināra Tjurjapina, kas pati savulaik 2006.gadā ar Veizāna deju kompāniju ieguvu Eiropas čempionāta mazo kausu. “Šī sadarbība 100% attaisnojās un ceru turpināsies, jo katram jādara savs darbs, ko viņš vislabāk prot un tērpu lietas nav mana stiprākā puse”, tā Edmunds par šo sadarbību. Skatītāji mēļoja, ka beidzot meitenes varēja redzēt, kā meitenes gan kleitās, šortiņos un augstpapēžu kurpēs un dažādām frizūrām, kas ir jauns solis uz augšu kvalitātē un skatuves kultūrā. Savukārt grima māksliniece Feja - Anastasija Gaile (populārā DJ AG dzīvesbiedre) burtiski pārvērta gan vizuālo dejotāju tēlu, gan arī iekšējo emocionālo tēlu uz skatuves, jo cilvēks, piemēram, ar zaļām lūpām pēkšņi arī kustās citādāk, jo sajūtas savā tēlā labāk un spēj nodot šo emociju arī skatītājam.

Kā arī iepriekšējos gadus panākumu atslēga ir paši horeogrāfi un viņu radošais ieguldījums un režisoriskā uzdevuma iemiesojums kustībā un horeografijā. Horeogrāfu pulkā darbojās 7 horeogrāfi: Maija Tjurjapina, Dārta Ģīle, Gundega Pūtele, Baiba Iekļava, Madara Ante, Aleksandrs Snickers, Keita Hēla.

Kā apgalvo idejas autore Austra Neimane, bērni dejoja ar lielu pašatdevi, un patiesām emocijām un nāca uz mēģinājumiem gan izlaiduma gan liecību dienās, un katrā koncerta mēģinājumā skatījās visi visas dejas, jo tas ir pirmkārt vēstījums, bet otrkārt šis uzvedums ir kā terapija paši sev – apskaujoties biežāk, mēs kļūstam paši labāki, atbrīvojamies no stresa, kļūstam tuvāki, uzlabojam attiecības un nesam šo labestību tālāk dzīvē.

Idejas autors – Austra Neimane
Gaismu dizains - Rihards Kauliņš
Tērpu stilists un konsultants – Ināra Tjurjapina
Grima māksliniece – Anastasija Gaile aka Feja
Tehniskais atbalsts - Dāvis Dansons Deņisovs
Video filmēšana un montāža - "Tanec FILM"
Skaņas masterings – Jānis Kalve "Labo ierakstu studija"
Backstage nodrošinājums - Džī & "Gee team production"
Administratore - Iveta Maizīte
Režisors un producents – Edmunds Veizāns

0 komentāri

Lasi vēl

Mūs atbalsta